Montaż podłóg

Montaż podłóg - rodzaje

Profesjonalne podejście wymaga dobrania najlepszych metod montażu. W pracach układania podłóg stosuje się dwie najpopularniejsze moetody: podłogi montowane z użyciem kleju oraz podłogi pływające montowane na tzw. wpust lub klik, które nie są na stałe przytwierdzone do podłoża.

Montaż podłóg - rodzaje

Podłogi klejone polegając na przytwierdzeniu elementów podłogowych takich jak panele czy parkiet bezpośrednio do podłoża przy użyciu specjalistycznego kleju. Klej należy dobierać do jego rodzaju oraz warunków, jakie panują w pomieszczeniu.

Podłogi pływające stają się najpopularniejszą metodą montażu ze względu na czystość oraz szybkość realizacji. Nazwa pochodzi od tego, że taki rodzaj pokrycia nie jest przytwierdzony do podłogi klejem ani w żaden inny sposób. Elementy montażowe podłogi posiadają specjalny wypust i łączy się je na tzw. klik.

Jaki wybrać montaż podłogi?

Wybór montażu należy uzależnić od własnych potrzeb oraz możliwości. Każdy sposób montażu sprawdzi się w innych warunkach i wymaga innego przygotowania podłoża. Za montażem klejonym przemawia jego trwałość i wygłuszenie, z kolei za montażem pływającym – szybkość i czystość pracy.